Książki - wersje drukowane czy ebooki

Ваш ответ

Желаете присоединиться?

Подтвердившие участие

Książki - wersje drukowane czy ebooki
Категория:
Время:
Длит. Март 07 в 12:00 AM - Март 28 в 12:00 AM
(UTC +02:00) Istanbul, Jerusalem, Kaliningrad, South Africa
Место проведения:
Информация о мероприятии
Администраторы
Мест доступно
Неограниченно

darmowe ebooki

Już od kilku lat na rynku mamy książki w wersji elektronicznej. Czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że niedługo zastąpią one zupełnie książki drukowane? Pomimo szybkiego rozwoju technologicznego czy faktu, iż spore grono ludzi posiada dziś dostęp do komputera oraz internetu, zainteresowanie książkami niewiele się zmniejszyło. Ludzie w dalszym ciągu kupują je zarówno w wersji klasycznej, jak i cyfrowej. Jakie są pozytywne a również negatywne strony tych dwóch postaci?

Odczytywanie cyfrowej wersji z ekranu lub na tablecie zdaje się być znacznie prostsze oraz praktyczniejsze – nie potrzebujemy posiadać miejsca na półce na nowy egzemplarz książki. Posiadając czytnik e-book mamy możliwość utrzymywać go w jednej ręce i zaledwie za sprawą palca przewrócić na kolejną paginę. Znaczący jest też cena książki. Książka w edycji papierowej na pewno do najtańszych nie należy, za to w edycji elektronicznej jest w dużym stopniu tańsza, na dodatek czasem w internecie odnajdziemy nawet darmowe ebooki. Jednakże tego typu forma ma także wady. Chociażby to, iż nasze oczy sporo prędzej się męczą a także fakt, iż nie każde urządzenie umie czytać poniektóre formaty e-booków, a istnieje ich kilka, zazwyczaj spotykamy pdf a również epub, w szeregu przypadków również mobi. Należy także zauważyć, że w chwili wyczerpania baterii używanego czytnika, utracimy możliwość dalszego czytania.

Książka w wersji papierowej także niekiedy nie jest perfekcyjnym rozwiązaniem, albowiem przede wszystkim powinniśmy posiadać na nią miejsce. Gdy wybieramy się w podróż zabranie paru książek będzie kolejnym bagażem. Niemniej jednak mnóstwo osób nadal je zakupuje, gromadzi swoje ukochane serie i cieszy się szmerem papierowych stron w trakcie ich czytania. Fanatycy książek obojętnie na to, czy wykorzystują ebooki czy też nie, normalnie nie mogą sobie wyobrazić dnia, w którym drukowanych książek mogłoby zabraknąć.

W istocie ebooki a również książki drukowane nie są w stosunku do siebie konkurencją, gdyż obydwie te formy mają pewnego rodzaju wady i zalety, każda forma spełnia zapotrzebowania różnych ludzi. Wszyscy czytelnicy wiedzą wszak doskonale, że nie ma nic lepszego od wieczoru przy wyśmienitej książce a również gorącej herbacie. Toteż zarówno wydawcy książek drukowanych a także twórcy cyfrowych wersji książek mogą spać spokojnie, gdyż tak długo, jak społeczność będzie czytać, książki w obydwóch odmianach na pewno nie przepadną.